Janja Rehberger, pijar@pijar.si
Nima smisla izgubljati besed tam , kjer se stvari ne da čisto dobro opisati. Magijo Nule Kelvina resnično spoznate, če jih slišite v živo. Njihovi koncerti so interaktivni, polni takih in drugačnih zgodb in domislic, da včasih že mejijo na gledališko predstavo. V glavnem se trudijo, da se na odru sliši to, kar se sliši na zgoščenki. Popularnih gostov zaenkrat nimajo, imajo pa svojega (skoraj že) tonskega mojstra Gašperja Kržmanca, ki je tudi ko-producent, mojstrsko kroti kitaro in prav lepo poje. Skladbe so, razen par izjem, avtorsko delo skupine.
Vsi trije člani so že bolj ali manj silno uveljavljeni izvajalci in avtorji.
Klemen, diplomant Graške jazz akademije in v prostem času profesor saksofona ter improvizacije na Konservatoriju za glasbo in balet v Ljubljani, se ne spomni, koliko projektov in sodelovanj kot multiinstrumentalist, avtor, aranžer in producent ima že za sabo, se ga pa dobro spomnijo mnogi slovenski pop, in rock zvezdniki, da o jazzistih niti ne govorimo.
Jure, je najmlajši (še študent), najmočnejši in najbolj razprodan (nima niti časa , da bi do konca pospravil kante, pa je že na drugem odru). Kakor on bobna, so plesali in še plešejo mnogi vrhunski ustvarjalci slovenske popularne glasbe.
Marko, sicer tudi član skupine Sladcore, je najbolj ponosen na avtorske in izvajalske uspehe na festivalih slovenskega šansona. Najbolje se sicer znajde v vlogi tekstopisca in štabnega zdravnika
Ko pride Nula Kelvina, se dobro oblecite, vendar pazite: na koncertih utegnejo biti temperature ravno obratne od njihovega imena- extremno visoke.'